Продовження реформування НАК "Нафтогаз України"
Уряд
взяв під свій прямий контроль НАК "Нафтогаз України". Таке рішення довелося ухвалювати через скандал, який розгорівся між НАК, Міністерством економічного розвитку та торгівлі, а також компанією "Укртрансгаз" яку дуже тихо і непублічно хотіли вивести з-під контролю "Нафтогазу".
Проблема не в самому виведенні ГТС з-під контролю газового гіганта
– це якраз передбачено в плані реформування (розділення) Нафтогазу. Проблема полягала в непублічності і поспішності ухваленлня рішення, яке, до того ж, не відповідало урядовому плану дій. Гасити проблему довелося прем'єру, який створив спільну робочу групу "для напрацювання плану підвищення ефективності управління "Нафтогазом" спільно з міжнародними партнерами, зокрема Світовим банком та Європейським банком реконструкції та розвитку. Конфлікт змусив навіть толерантних європейців виступити з заявою, де чітко вказали, що
останні події не мають нічого спільного з реформою. Також цікаво було стежити за публічною перепалкою керівника "Нафтогазу" і керівника "Укртрансгаз".
Історія ще раз довела, що реформування монополіста потрібно завершувати в якомога швидші терміни. Без реформи урядовці продовжать битися за контроль над прибутковими підприємствами, що у власності держави. І всі рішення будуть тимчасовими.
На щастя, існує документ, затверджений публічно і проговорений з нашими іноземними партнерами, який пояснює крок за кроком що має відбуватися.
Рішення уряду "Про відокремлення діяльності з транспортування та зберігання (закачування, відбору) природного газу " № 496 — редакція від 01.07.2016Інтерв'ю Андрія Коболєва, голови НАК "Нафтогаз України"
https://goo.gl/mmvMWKПозиція Ігоря Прокопіва, голови "Укртрансгазу"
https://goo.gl/cbmU2l
Юридичний коментар експертів DixiGroup
https://goo.gl/vYq8AM