родовжилися словесні баталії щодо ціни на вугілля, які тривають з часу ухвалення рішення про прив'язку ціни до значення біржі в Роттердамі + доставка. До критики експертів та прем'єр-міністра долучився міністр енергетики Насалик, який заявив що ціну треба визначати за даними біржі в Польщі. Втім, і уряд і міністр поки протестують на словах - ціна залишається високою і ми за це вугілля платимо в рахунках за електрику.
Голова НКРЕКП Дмитро Вовк в інтерв'ю "Економічній правді" вперше назвав найбільш правдоподібну причину зростання ціни на вугілля. Він це назвав "чайовими"
http://goo.gl/rRaLqJ, хоч насправді йдеться про ціну, яка повинна забезпечити безперебійні поставки антрацитного вугілля, без якого неможливо забезпечити країну електроенергією.
Втім, це не пояснює розміру "чайових" які отримують державні станції, про що продовжують писати журналісти. Ось розслідування видання "Наші гроші"
http://goo.gl/AayhWP а ось - журналістів "ТСН"
http://goo.gl/pqXTjP про зловживання при закупівлі антрациту державними станціями компанії "Центренерго". Про те, що дату продажу станцій постійно переносять (і як це обурило посла США) ми писали два тижні тому
energyreform.uacrisis.org/weekly6Правда також в тому, що за сьогоднішньої ситуації з "ручним" регулюванням ціни на електрику та вугілля, такі скандали виникатимуть регулярно. А також в тому, що влада повинна не перекидати відповідальність з одного органу на інший, а оприлюднити детальні пояснення — з чого складається оптова ціна на електрику. До дрібних деталей.
Поки що ж стежимо за шоу "Роттердам" уже на телебаченні.
Ефір News One
https://goo.gl/Z5VUKh