Випуск 31
Енергетичні реформи
Щотижневий підсумок подій та рішень в сфері енергетики
17 - 23 грудня
Все буде добре (тільки невідомо коли). Цього тижня відповідальні за реформи в енергетиці парламентарі, урядовці та чиновники радше обіцяли, ніж звітували про результати змін. Проблема в тому, що з часом зменшується кількість довіри до обіцянок. Втім, політикам теж нелегко – очікування людей та експертних середовищ дуже великі. Оптимізму додають лише в ЄС – там знову заявили, що в енергетиці темп реформ високий, як ніколи за 20 попередніх років.

1
ПАРЛАМЕНТ

Цього тижня знизив ренту для компаній, що видобувають нафту. Рішення логічне, адже світове падіння цін на нафту не дає можливості розвиватися добувній промисловості. Втім, проблема в непослідовності депутатів коаліції. Вони пожертвували великими коштами (які недоотримає бюджет) заради нафтовиків, але проігнорували ініціативу газовидобувних компаній, які просили зменшити ренту для нових свердловин. Звідки тепер брати кошти на розвиток українських родовищ – незрозуміло. Можливо, справжня причина в тому, що контроль над видобутком нафти в одних руках, а видобуток газу здійснюють різні підприємства, і з ними важче домовитися?

Більше: http://biz.censor.net.ua/resonance/3017475/den_34p...
Із цього дня та із того кабінету де приймалося це рішення я особисто пішла із високо піднятою головою. Ми із Victoria Voytsitska та тими, хто нас підтримав на комітеті, спробували створити умови без "договорняків", спробували залучити інвесторів, які ніколи не будуть домовлятися про ті чи інші ставки у високих кабінетах. Тих, які реально могли б зробити країну незалежною від поставок імпортованого газу! Ми закликали всі компанії брати на себе публічні зобов'язання щодо нарощування газу. Вимагаємо публікацій їх звітності. Подібна норма вводиться й у інших країнах, яким важливо не в тратити динаміку росту в часи низьких цін на вуглеводні.
Ольга Бєлькова
народний депутат України

2
Пожежа трансформатора на Полтавщині. Наступного року можуть горіти і трансформатори і ефіри про них.
ЦІНА НА ЕЛЕКТРИКУ

Наступного року буде іншою. В Національній комісії з регулювання енергетики та комунальних послуг запевняють: меншою. Там ухвалили рішення про зменшення оптової ціни на електроенергію та (нарешті) поступовий відхід від дуже неринкової схеми, за якою бізнес платить значно більше ніж побутові споживачі.

Колишній член НКРЕКП Андрій Герус переконаний, що ціна навпаки – зросте, оскільки споживачі почнуть платити різні тарифи за послугу доставки енергії (яку надають обленерго). І дехто таки платитиме більше.

Це традиційна вже суперечка регулятора та експерта, який раніше там працював. Довіри до реформ вона не додає. Саме час почати перетворення в самій комісії, як цього вимагає новий закон.

3
ПІДСТАВИ ДЛЯ ОПТИМІЗМУ

Привезли урядовці та експерти з Брюсселю, де обговорювали реформи з еврочиновниками та бізнесом. Ексклюзивний репортаж www.ua-energy.org розповідає про високу оцінку ходу реформ на ринку газу, електроенергії та енергоефективності. Європейцям легко говорити – вони порівнюють з попередніми роками та оцінюють з точки зору економічних процесів. Українській аудиторії потрібні результати, які можна відчути, а до них поки далеко.

Повний репортаж: http://ua-energy.org/post/64326

4
ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ

І з точки зору міністра енергетики та вугільної промисловості Ігора Насалика. Він відзвітував за результатами року під час спеціального круглого столу, присвяченого перспективам електротранспорту. Звіт був дуже схожий на прес-конференцію за результатами "100 днів" – ми почули оптимізм щодо розвитку видобутку газу, реформи вугільної промисловості, забезпечення атомних блоків паливом зі США та навіть власним (в перспективі).
© Український кризовий медіа-центр за підтримки фонду "Відродження"
фото для обкладинки - УКРТРАНСГАЗ
Made on
Tilda