Випуск 22
Енергетичні реформи
Щотижневий підсумок подій та рішень в сфері енергетики
15 - 21 жовтня
Минулий тиждень пройшов під булькотіння труб центрального опалення, яке почали вмикати в усіх містах. Проблеми комунального господарства, які всі ми бачимо восени, схожі на проблеми всієї системи: вона застаріла, розбалансована, на ремонт немає грошей, тому ремонтують лише найбільш проблемні аварії. Так працюють і комунальні підприємства і уряд. Плани реформи та змін є. Але поки що латаємо дірки.

1
Дані Мінрегіонбуду
ПЕРЕСТАТИ ОПАЛЮВАТИ ПОВІТРЯ

Міністерство регіонального розвитку та будівництва вчергове презентувало плани створення фонду енергоефективності.

Ось вони https://goo.gl/KWjOps

Це важливо, тому що саме у "втратах" які несуть всі компанії, які постачають тепло – наш ресурс для оновлення мереж та утеплення. Він в кращому випадку запрацює наступного року, але грамотна система енергоефективності в країні призведе до серйозного перерозподілу грошових потоків – від монополістів до людей. Спротив можна очікувати величезний. Тому увага до процесу створення вкрай важлива.

2
Київ. Центральне опалення. Фрагмент.
ЗА ЩО МИ ПЛАТИМО?

Разом з підвищенням цін на опалення дуже хотілося би отримувати і більше пояснень – а за що ми, властиво, платимо? Щоб не бути голослівними ми сформулювали прості запитання щодо прозорості тарифів.

Ось вони http://energyreform.uacrisis.org/kyivteplo

Ми хотіли отримати відповіді на початку опалювального сезону. Але не вдається. Поки що пояснення тарифів дали лише в регулятора – НКРЕ КП – при чому доволі детальні. http://uacrisis.org/ua/48318-proyasniti-situatsiyu... Виявилося, наприклад, що "влада" – збірне поняття. І влітку більшість місцевих рад які вимагали зменшити тарифи на опалення мають можливість.... зробити це самі.

Замовчування реальних проблем, реального стану інфраструктури, розрахунків за комунальні послуги, інвестиційних програм теплопостачальників – усе це створює ґрунт для популістів, на яких так любить нарікати уряд.

Не бійтеся того, що «люди не зрозуміють» реального стану справ. Значно важливіше остерігатися того, що громадяни та журналісти, які аналізують ці питання і формують певні висновки, нічого не почують.

Тому ми ще раз запрошуємо представників ПАТ «Київенерго», КМДА, Мінрегіонбуду, НКРЕКП до відкритого обговорення прозорості тарифу на тепло.


3
ЗАХИСТ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ

Минулого тижня експерти, політики, чиновники також почали дискусію щодо енергетичного омбудсмена. Це структура (чи особа) яка є в кожній європейській країні, і має на меті захищати споживача від монополій. Є відчуття, що в Україні це точно потрібно. Але як зробити так, щоб нововведення працювало по-справжньому, а не для картинки європейцям?

Саме про це дискутували

політики http://uacrisis.org/ua/48440-energy-ombudsman
іноземні експерти http://uacrisis.org/ua/48443-ofis-ombudsmena-u-nim...
представники монополістів http://uacrisis.org/ua/48441-ukrainian-u-tsentri-u...
громадські організації http://uacrisis.org/ua/48442-energetichnyi-ombudsm...

Збережіть собі це в закладках – коли хтось почне піар-кампанію про омбудсмена можна буде подивитися що це таке насправді.

4
ПОЧИТАТИ

Радимо почитати інтерв'ю фахового та незалежного експерта з ... Росії. Міхаїл Крутіхін насправді знає про що каже, коли пояснює логіку Кремля щодо побудови обхідних газогонів навколо України. Це дуже дорого. Це непотрібно. Але це робиться з єдиною метою. Нашкодити незалежності України.

http://www.dsnews.ua/economics/gospodin-putin-zats...

© Український кризовий медіа-центр за підтримки фонду "Відродження"
Made on
Tilda