Ремонт зношеної інфраструктури – улюблене заняття цілої низки установ. Адже мало хто ставитиме під сумнів таку потребу. Втім, ми би хотіли розуміти, який відсоток кожної сплаченої гривні йде на ремонти, який – на підтримку абонентської мережі, який – на купівлю запчастин та ін. Ця інформація повинна знаходиться у структурі тарифу на послугу.З чого складається тариф на теплопостачання – затверджено
Постановою НКРЕКП від 09 червня 2016 року № 1101. Цей документ також визначає структуру тарифу, за яким мешканці столиці розраховуються з «Київенерго» за опалення та водопостачання (
додаток №89).
Відома також
структура тарифу на теплову енергію, яку підприємство виробляє та постачає для населення.
Аналогічно на сайті НКРЕКП можна знайти структуру тарифу на теплову енергію та централізоване опалення й інших постачальників.
Громадянська мережа ОПОРА хотіла зробити аналіз «виконання», тобто порівняти статті фактичних витрат із запланованими, співставити їх із тарифом та дослідити, на що насправді пішли сплачені киянами гроші.
Виконання тарифу відображається у звіті про фінансові результати та виконання кошторису витрат з ліцензованих видів діяльності (форма № 8-НКП-ЖКК). Цей звіт, нажаль, не є публічним. Для того, щоб його отримати, аналітики ОПОРИ надіслали інформаційний запит до НКРЕКП.
Рухаємося далі. Тарифи протягом 2015 року змінювались двічі (
Постановою НКРЕКП від 17.10.2014 № 146 та
Постановою НКРЕКП від 31.03.2015 № 1171), отже у звіті представлені зведені показники за рік.
Ще однією перепоною для проведення якісного аналізу стало те, що форма самого звіту відрізняється від затвердженої структури тарифу на централізоване опалення.
Про що це свідчить? Зараз повний аналіз того, як використовуються тарифні кошти порівняно із затвердженою структурою, може зробити тільки НКРЕКП.
Для того, щоб ми теж могли зрозуміти, куди йдуть сплачені нами гроші, потрібно структуру тарифу та дані звіту привести до одного виду і максимально детально розписати.