Найбільш корисна новина залишилася поза межами уваги медіа. Не дивно, важко на себе приміряти ухвалення
ДСТУ ISO 50006:2016 (ISO 50006:2014, IDT) «Системи енергетичного менеджменту. Вимірювання рівня досягнутої/досяжної енергоефективності з використанням базових рівнів енергоспоживання та показників енергоефективності. Загальні положення та настанова;» За цим магічним формулюванням приховуються стандарти ефективного використання енергії, які, наприклад, дозволили місту Долина Івано-Франківської області підготуватися до підвищення ціни на газ задовго до того, як це стало дійсністю. Міська влада Долини впроваджувала стандарти енергоефективності на всіх можливих рівнях: тут утеплені садочки та лікарні, залучалися всі можливі кошти під інвестиційні програми. Коли грошей не було, ефект приносив навіть моніторинг. На кожному комунальному підприємстві є свої «енергоменеджери», і неощадливі керівники ризикували навіть звільненням.
Результати вражають – тільки запровадження моніторингу принесло зниження витрат на 20%. За останні кілька років сума грошей, залучених на енергоефективні проекти оцінюється в 50 мільйонів гривень, в той час як максимальний річний бюджет розвитку міста – 5 мільйонів.
Власне, досягнути таких результатів дозволили не лише «стандарти» – Долина стала першим містом, яке підписало так звану «Угоду мерів», за якою адміністрація отримувала технічну допомогу від ЄС. Йдеться не стільки про гроші, скільки про експертів та технології. Ті, хто вміє економити, може легко знайти інвестиції. Це означає, що вимагати покращення ситуації з високими рахунками можна не лише в Порошенка але і в місцевої влади. Місцева влада, яка це розуміє, уже планує наступні кроки, об'єднавшись в асоціацію «Енергоефективні міста»
http://enefcities.org.ua//