Проблема №1:
Ми занадто багато витрачаємо енергії «в повітря» – і приватні будинки, і багатоповерхівки, і бюджетні установи. Особливо бюджетні установи. За підрахунками Мінрегіонбуду більше половини газу йде в «повітря» через неефективність. Ринкова ціна на газ уже призвела до зменшення споживання - називали аж до 25% зниження споживання газу населенням в порівнянні з минулими роками.
Але основне – інвестувати в енергоефективність. Саме «інвестувати», і не просто «вкладати» – проекти мають приносять зиск.
Проект Мінрегіонбуду, який підтримали на Нацраді повністю, передбачає створення фонду енергоефективності, що дозволятиме людям знаходити кредити на утеплення.
Презентація Геннадія Зубка, віце-прем'єр-міністра
http://goo.gl/tk0OnC
Ідея НАК «Нафтогаз України» – залучити кредит КНР на закупівлю та інсталяцію газових котлів для малозабезпечених. Ідея викликала жваві дискусії – переконала не всіх. Презентація Андрія Коболєва, керівника НАК «Нафтогаз України»
http://goo.gl/PwBh9yЩе один крок – робота з місцевим самоврядуванням. Після бюджетної децентралізації в руках мерів та адміністрацій опинилися значні кошти і їх варто скеровувати саме на програми енергоефективності. Наприклад, на утеплення шкіл, які змушені будуть сплачувати значно більше за газ. Тут ініціатива має бути на місцях.
Проблема №2:Система субсидій потребує доопрацювання. Та, що існує, наступного року може охопити половину населення України і вартувати 10% бюджету (або 3% ВВП)
Заходи з енергоефективності зменшать навантаження на рахунки в перспективі. Але головне – необхідна система, за якою споживач буде зацікавлений економити та утеплюватися. Один з варіантів що обговорюється, – часткова монетизація субсидій (як мінімум та частка що має економитися). Презентація Олександра Данилюка, міністра фінансів
http://goo.gl/LXlFWj
Проблема №3:Ми не повністю використовуємо наявні ресурси, зокрема в генерації електроенергії. Неефективні ТЕС та застарілі мережі змушують спалювати більше вугілля для того, щоб забезпечити потреби країни.
Міненерговугілля планує добудову агрегатів на Дністровській ГАЕС, модернізацію блоків теплової генерації та мереж. Ці заходи повинні зекономити півтора мільйони тон вугілля в рік. Презентація Ігоря Насалика, міністра енергетики та вугільної промисловості
http://goo.gl/LWL2SD
Всі презентації разом – уже тут
http://reforms.in.ua/ua/session/20