Короткий підсумок експертної дискусії Небезпекою є спроба "зробити вигляд", нібито якась з реформ уже здійснена. Розпочата раніше реформа ринку газу ще має дійти до завершення. Реформа ринку електричної енергії ще не почалася, "Про ринок електричної енергії" в Раді
http://goo.gl/7aEkJ0, і його прийняття на часі. Як і прийняття нового закону про незалежного регулятора, який має отримати реальний вплив і стати рефері на ринку.
http://bit.ly/22r0gHkПотрібно пам'ятати, що окрім реформ в країні відбувається війна. Росія веде її в тому числі на енергетичному фронті. Нічого не змінилося з минулого року, коли РНБО ухвалила чіткі вказівки щодо енергобезпеки. Зокрема в питаннях диверсифікації поставок та управління галуззю. Частина з них не реалізована і не представлена в плані уряду
Не можна розглядати реформи енергетики лише як зміну фінансових стосунків. Ми повинні використовувати європейські правила щодо енергоефективності і сприяти тому, щоб не викидати тепло в «повітря». А на рівні держави це неможливо без паралельної реформи роботи ОСББ.
Не можна забувати про необхідність реформування вугільної галузі, адже про необхідність закриття цілої низки неефективних державних шахт говорять уже кілька років. Втім, чіткого плану, який би передбачав в тому числі захист звільнених шахтарів, так і немає.
Не можна забувати про те, що
планування в енергетиці відбувається на десятки років наперед. І хоч уряди в Україні змінюються регулярно, вкрай необхідно уважно поставитися до зобов'язань держави щодо зменшення викидів до 2020 року. А для цього – завершити роботу над повноцінною стратегією розвитку енергетики на тривалий термін. Де мають бути чіткі зобов'язання щодо рівня викидів і зрозумілі пріоритети які розвиватиме держава: Що є пріоритетом? Атомна генерація? Спалення вугілля? Відновлювальні джерела?
Станом на сьогодні існує низка документів (як мінімум чотири розробки) на різних етапах, але жодної стратегії не ухвалено.
Минулорічне рішення РНБО щодо енергетичної безпеки >>>Звернення експертного середовища до уряду щодо пріоритетів в енергетиці >>>
Звіт «Невоєнний вимір війни нового покоління. Енергетичний компонент» >>>