21-22 лютого, Київ, готель Хілтон
EITI в Україні:
як ефективно управляти ресурсами
Під час заходу презентовано другий Звіт у рамках Ініціативи прозорості видобувних галузей України, який охоплює дані за 2014-2015 роки та у якому детально висвітлено роль видобувної галузі в економіці країни, подано інформацію про основні родовища, запаси та обсяги видобутку вугілля, нафти та газу, залізних, марганцевих та титанових руд, а також інформація про ключових гравців у зазначених галузях



ПІДСУМКИ: ЩО ДАЄ ЗВІТ?
Краще розуміння гравцями ситуації на видобувному ринку
Галина Карп
Перший заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України
«У видобувній галузі України працює більше 600 компаній, що забезпечує майже 14% надходжень до бюджету. Сьогодні дуже актуальним є питання прозорості видобувних галузей. Статистика свідчить, що з 90 компаній лише 51 компанія подала інформацію до Звіту. Проте це та інформація, яка дає змогу зрозуміти тенденції у видобувній галузі".
Віктор Коваленко
Керівник відділу послуг у галузі сталого розвитку EY в Україні
«Другий звіт ЕІТІ значно доповнено в порівнянні з першим і він охоплює майже всю галузь. Видобувні галузі України — це більше 600 компаній, більше 100 державних підприємств та організацій, більше 20 держаних органів. Аналіз охоплює більше 30 податків та зборів, а також більше 20 неподаткових платежів. У Другому звіті ми змогли зібрати та проаналізувати приблизно 97-98% всіх платежів, які роблять компанії».
Роман Ніцович
Керівник програм аналітичного центру DiXi Group
"Ми прагнемо, аби кожен українець розумів як працюють ринки газу, електроенергії, тепла, нафтопродуктів. Для цього енергетичну галузь потрібно зробити максимально прозорою та відкритою, адже тільки тоді, коли буде зрозуміло, де неефективно витрачаються кошти, можна буде приймати рішення, які дійсно матимуть результат».
Бізнес зацікавлений у більшій відкритості ринку
Роман Опімах
Виконавчий директор Асоціації газовидобувних компаній України
«Ми віримо, що публічність та відкритість має стати рушієм для подальшого розвитку галузі. Порядні компанії завжди виступають за публічність – ми не хочемо перебувати в тіні. Більше того, наразі нафтогазові компанії готові звітувати не лише державі, а й громадськості. Це відбувається тому, що для галузі прозорість – це зростання довіри в трикутнику "громада-держава-бізнес. Ті компанії, які не подали дані, зробили свій вибір. Однак, варто пам'ятати, що прозорість завжди більш вигідна за перебування в тіні».
Алістер MакБейн
Керуючий директор Arawak Energy International Limited
«Щоб прийшов бізнес, треба започаткувати традицію сталої прозорості. Бізнес готовий брати на себе ризики, але система оподаткування ренти потребує змін. Потрібні рішучі кроки, які стануть сигналом для інвесторів. Також варто відійти від практики призупинення дії ліцензій без рішення суду. Модернізований видобувний сектор країни – шлях до енергетичної незалежності країни».
Бізнес зацікавлений у більшій відкритості ринку
Ярослав Грегірчак
Заступник бізнес-омбудсмена
«Між громадами і владою на місцях відсутня належна взаємодія. За останні роки бізнес не мав формальної можливості фінансово допомогти громадам, тому необхідно змінювати національне законодавство. Для того щоб територіальні громади були більш зацікавлені та активні, варто зробити так, щоб вони конкурували між собою за кращого інвестора».
Ольга Галабала,
Представниця Івано-Франківської міської ради
«Боротьба за прозорість на місцях є більш палкою ніж на національному рівні. Коли ми почали працювати з обласною адміністрацією, то стикнулись з повною відсутністю знань, інформації та розуміння того, що відбувається у видобувному секторі регіону. Тому через певний час сформували єдину базу усіх надрокористувачів області. При цьому виявили, що більшість компаній зареєстровані не в області, а в Києві. Зараз у нас така ситуація, як в ресурсній країні Третього світу, коли громада живе на нафті й газі, але при цьому це найбідніше село. Наразі тотальна недовіра один до одного є перешкодою до залучення інвестицій в міста та регіони».
Забезпечення більшої прозорості у використанні коштів на місцях
Олег Прохоренко
Голова Правління ПАТ «Укргазвидобування»
«Нам буде вкрай необхідна прозорість у використанні коштів, які надходитимуть громадам у відповідності до Закону №3038. Ми маємо розуміти, що ці кошти дійсно йдуть на розвиток видобувних регіонів. І забезпечити таку прозорість може EITI»
Ганна Кіященко
Член БГЗО, голова полтавської філії ГО «Суспільна служба України»
«Минулого року компанія «Укргазвидобування» виділила 20 млн грн. на підтримку соціальних проектів на Полтавщині, а коли увійде в дію Закон №3038, то Полтавська область, за різними розрахунками, отримає від 500 млн до 1 млрд грн. При цьому громади не зовсім розуміють куди найкраще направити навіть ті кошти, які вже є зараз. Необхідно визначати основні пріоритети громади та навчитись контролювати використання таких надходжень».
Максим Асауляк
Начальник відділу із зовнішніх зв'язків, ДТЕК Нафтогаз
«За 4 роки нам вдалося налагодити співпрацю з місцевими органами влади та громадою. Ми системно підійшли до питання співпраці та розробили стратегію соціального партнерства. В результаті компанія реалізувала 36 соціальних проектів на 23 млн грн. Минулого року компанія сплатила 5 млрд грн. податків, але громади і місцева влада про це і не знають. Тому сподіваємось, що EITI в Україні зробить інформацію про сплату податків більш публічною та пояснить місцевим громадам, яким чином сплачені суми можуть покращувати їх життя».
Можливість для влади краще планувати політику в управлінні видобувним сектором
Дмитро Шимків
Заступник Голови Адміністрації Президента України
«Сьогодні ми маємо ефективний механізм, який дозволяє компаніям публікувати інформацію, виносити її в публічний простір. Це дозволяє стимулювати розвиток галузей, оскільки показує механізми її роботи і динаміку розвитку. Наступним кроком мають стати відкриті дані, які можна опрацьовувати в комп'ютерному форматі. Ми повинні бачити нові і нові звіти і ще більше відритих даних. Це дозволить владі краще планувати політику в управлінні сектором».
Олена Павленко
Заступник голови БГЗО, Президент Dixi Group
«Як тільки змінюється уряд — всі напрацювання кудись зникають. Багатостороння група зацікавлених осіб із впровадження ЕІТІ — це той інструмент, який дозволяє зберігати інституційну пам'ять і поступово рухатися шляхом реформи. Попри зміну Міністрів ЕІТІ тримається. Змінилося чотри очільники відомства, але цю Ініціативу вдається втримувати».
ПРЕЗЕНТАЦІЇ СПІКЕРІВ
ЗАПИС
День 1. Відкриті дані і прозорість в енергетичному секторі як ключ до ефективного управління
Вівторок, 21 лютого, конференц-зала «Даллас»
09:00 – 09:30
09:00 – 09:30
Реєстрація
09:30 – 10:20
09:30 – 10:20
Вітальні слова
Ігор Насалик, Міністр енергетики та вугільної промисловості України Вітальне слово.

Дмитро Шимків, Заступник Голови Адміністрації Президента України

Даніела Бергельт, Референт з питань економічного співробітництва та розвитку Посольства ФРН в Україні

Людмила Бутенко, Керівник програм з питань інфраструктури і сталого розвитку України, Білорусі та Молдови групи Світового банку

Стівен Гоньє, директор Офісу економічного зростання, USAID/Україна
10:20 – 12:00
10:20 – 12:00
Презентація другого звіту EITI в Україні
модератор: Роман Вибрановський, УКМЦ
Віктор Коваленко, EY, Основні висновки Другого звіту EITI.

Діна Нарежнева, Голова Національного секретаріату EITI, Імплементація EITI в Україні: уроки, які можуть бути використані для розвитку енергетичного сектору.

Олена Павленко, Заступник голови БГЗО, Президент DiXi Group, Важливість співпраці у форматі БГЗО для досягнення цілей щодо кращого управління сектором.

Роман Опімах, Асоціація газовидобувних компаній України, Звіт EITI України: важливiсть для газовидобувної галузі.

Олег Прохоренко, «Укргазвидобування», Як прозорість може допомогти в досягненні мети 20/20.

Оліана Валігура, регіональний менеджер по Східній Європі, Кавказу та в Центральній Азії, Міжнародний Секретаріат ЕІТІ, Нові сектори розкриття даних для країни: міжнародний досвід.
12:00 – 12:30
12:00 – 12:30
Прес-конференція / Кава-пауза
12:30 - 14:00
12:30 - 14:00
Підвищення прозорості, покращення управління. Презентація нової статистичної бази відкритих даних Міненерговугілля
Модератор: Роман Вибрановський, УКМЦ
Денис Гурський, Радник Прем'єр-міністра України з питань відкритих даних Відкриті дані у політиці уряду. Нові тенденції та пріоритети Кабміну з розкриття та забезпечення доступу до інформації.

Олексій Гладков, Директор департаменту інформаційних технологій та інформаційно-аналітичного забезпечення Міненерговугілля,
Презентація статистичної бази відкритих даних Міненерговугілля.

Тетяна Бойко, Громадянська мережа «ОПОРА»,
Як використовувати нові дані Міністерства енергетики: приклади інфографіки.

Вадим Горюшко, Заступник директора інформаційних технологій, "Укренерго", Система збору та консолідації інформації − досвід "Укренерго".

Микола Бояркін, т. в. о. голови Держгеонадр,
Досвід Державної служби геології та надр у наданні даних у видобувному секторі.

Анатолій Бондаренко, Texty, Можливості для роботи з великими базами даних. Як використовувати відкритість уряду. Сесія запитань і відповідей
14:00 - 15:00
14:00 - 15:00
Обід
15:00 - 16:30
15:00 - 16:30
Відкриття прихованої інформації. Презентація нової онлайн-карти енергетичного сектору
Модератор – Роман Вибрановський, УКМЦ
Роман Ніцович, керівник програм DiXiGroup, Презентація «енергетичної карти». Дослідження «чорних скриньок».

Олексій Шалайський, «Наші гроші», Інформація про державні закупівлі як інструмент для відкриття важливої інформації та проведення досліджень.

Анна Бабінець, Розслідувачка програми «Слідство.Інфо» («Громадське ТБ»), Особливості журналістських розслідувань в енергетиці.

Олексій Тамразов, незалежний експерт,
Що ProZorro може розповісти про корупцію в енергетичному секторі.

Олексій Орловський, Міжнародний фонд «Відродження»,
Відомості про реальних власників в Україні – як відрити «чорну скриньку».

Євген Головатюк, «Ліга»,
Прихована інформація у видобувному секторі. Як отримати необхідні дані.

Віталій Филенко, Харківська область, ГО «Нова енергія»,
Як використовувати «енергетичну карту» для споживачів і громад.

Сесія запитань і відповідей
16:30 – 17:00
16:30 – 17:00
Кава-пауза
17:00 - 18:00
17:00 - 18:00
Зустріч БГЗО. Тільки за запрошеннями.
18:00 – 20:00
18:00 – 20:00
Вечеря з донорами та членами БГЗО. Тільки за запрошеннями.
День 2. Прозорість енергетичних даних для ефективного управління у видобувних регіонах
Середа, 22 лютого, зал «Сан Франциско»
09:00 – 09:30
09:00 – 09:30
Реєстрація
09:30 – 10:00
09:30 – 10:00
Закон про розкриття інформації у видобувних галузях: крок до підвищення прозорості енергетичного сектору
Модератор – Марія Голуб, експерт з адвокації
Ольга Бєлькова, Народний депутат України, Блок Петра Порошенка, член Правління EITI, Нові світові тренди у прозорості енергетичного сектору.

Боріс Раедер, GIZ, Національний секретаріат EITI в Німеччині,
Європейське законодавство з питань прозорості та підзвітності. Як це працює в Німеччині.

Остап Єднак, Секретар Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики,
Нові правила щодо прозорості у видобувному секторі України.

Олена Павленко, Президент DiXi Group
, Закон про прозорість у видобувних галузях: як він поліпшить управління сектором.

Алістер MакБейн, Керуючий директор Arawak Energy International Limited,
Прозорість, підзвітність, передбачуваність. Ключові стовпи для інвестиційного клімату.
10:00 – 10:30
10:00 – 10:30
Кава-пауза
10:45 - 13:00
10:45 - 13:00
EITI: Як прозорість може підвищити рівень довіри та співпраці між зацікавленими сторонами
Модератор: Роман Вибрановський, УКМЦ
Максим Карпаш, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, Покращення доступу до інформації як ключ до довіри та плідної співпраці.

Ганна Киященко, Полтавська область, представниця місцевих громад,
Приклади успішної співпраці між компаніями і громадами у видобувних регіонах на основі більшої прозорості. Набір прикладів.

Максим Асауляк, Начальник відділу із зовнішніх зв'язків, ДТЕК «Нафтогаз» , «Спільне створення нових стратегій для розвитку регіонів. Досвід ДТЕК «Нафтогаз».

Ольга Галабала, представниця Івано-Франківської міської ради,
Як забезпечити кращий діалог між місцевими органами влади та компаніями.

Робота в групах. Нові інструменти для більш ефективної співпраці між зацікавленими сторонами у видобувних регіонах. Офіс ефективного регулювання; Ярослав Грегірчак, заступник бізнес-омбудсмена
13:00 - 14:00
13:00 - 14:00
Обід
14:00 - 15:30
14:00 - 15:30
Презентації груп та обговорення
Олексій Гончарук, Офіс ефективного регулювання, Ярослав Грегірчак, заступник бізнес-омбудсмена

Відгуки на презентації. Сесія запитань і відповідей
15:30 - 16:00
15:30 - 16:00
кава-пауза
16:30 - 17:00
16:30 - 17:00
Семінар «Як аналізувати урядові дані» (готель Хілтон, зал «Нью Йорк»).
Оляна Валігура, регіональний менеджер по Східній Європі, Кавказу та в Центральній Азії, Міжнародний Секретаріат ЕІТІ.
Made on
Tilda